خواص زعفران

خواص زعفران را می‌توان در سه گروه مختلف یعنی «خواص غذایی»، «خواص‌ دارویی» و «مصارف خاص» دسته‌بندی کرد. عمده شناخت خواص زعفران به‌واسطه عطر، بو و رنگ بی‌نظیر آن است که هر سه مورد را می‌توان به نوعی در خواص غذایی این ادویه برشمرد. به همین دلیل است که خواص درمانی زعفران به عنوان یک گیاه‌داروی شفابخش کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

در اینجا مروری داریم کوتاه و گویا بر مهم‌ترین خواص زعفران…

مصرف زعفران تحت عنوان بهترین و گران‌ترین ادویه جهان بر سایر خواص (دارویی و غیرخوراکی) آن تقدم دارد، چندان‌که بخش اعظم حُسن شهرت طلای سرخ نیز برگرفته از مصرف غذایی آن است. زعفران یک نوع خشکبار بوده و به همین دلیل خواص ارزشمند غذایی و دارویی خود را تا مدت‌های طولانی حفظ می‌نماید.

خواص غذایی زعفران

عمومی‌ترین دلیل مصرف زعفران به‌واسطه عطر و طعم خاص آن است. ادویه گران‌قیمت جهان، طعم و عطری به غذا می‌دهد که قابل شبیه‌سازی یا جایگزینی با هیچ ماده طبیعی و شیمیایی دیگری در جهان نیست. باید در نظر داشت زعفران تنها به عنوان مکمل غذایی یا ادویه مصرف نمی‌شود. دم‌نوش‌های تهیه شده از زعفران نمونه بارزی از مصرف غیرمستقیم زعفران است.

به‌تازگی نیز برخی از شرکت‌ها اقدام به تهیه محصولات انواع عصاره زعفران در قالب چاشنی‌های فرآوری شده یا افشانه‌های تزئین کننده خوراکی از زعفران کرده‌اند و در آینده هم می‌توان انتظار داشت محصولات جدید دیگری از زعفران تولید شود، اگرچه هیچ‌یک جایگزین خواص زعفران طبیعی نخواهد شد.

زعفران دَم کرده می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای انواع نوشیدنی‌های گرم مثل چای، قهوه و همچنین نوشیدنی‌های سرد صنعتی باشد، خصوصاً که قابلیت ترکیب با سایر محصولات طبیعی را نیز دارد. زعفران مرغوب دارای عطر و طعم بسیار قوی است به شکلی که دَم کرده آن با هر ماده طبیعی غذایی دیگر مثل عسل یا آبمیوه‌های طبیعی مخلوط شود همچنان عطر و طعم زعفران نسبت به آن غلبه دارد.

خواص درمانی زعفران

زعفران دارای بیش از ۱۵۰ نوع ترکیب متفاوت است. به همین جهت خواص درمانی زعفران شامل طیف نسبتاً وسیعی از درمان‌های طب سنتی و جدید است که شناخته‌شده‌ترین آن‌ها خاصیت ضدافسردگی زعفران و همچنین خاصیت تسکین و تنظیم‌کننده دردها و بی‌نظمی‌های دوران قاعدگی است. همچنین زعفران حاوی مقادیر قابل‌توجهی ویتامین C است که در تقویت سیستم دفاعی بدن نقش بسیار تأثیرگذاری دارد.

در مجموع و به‌ صورت فهرست‌وار می‌توان خواص درمانی زعفران را به این صورت برشمرد :

خاصیت ضدافسردگی، آنتی‌اکسیدان، مسکن طبیعی، خنثی‌کننده رادیکال‌های آزادشده، قاعده آور، کاهش‌دهنده کلسترول خون، مقوی اعصاب، مقوی سیستم گوارش، خاصیت ضد سرطانی و غیره.

زعفران به لحاظ مزاج‌شناسیِ طب سنتی، طبع گرم و خشک داشته و بر روی اعضاء رئیسه بدن از جمله اعصاب، گوارش و خون تأثیر مستقیم دارد. از همین رو همانند سایر گیاه‌داروها باید در مصرف آن، حد اعتدال را رعایت کرده و در صورت ابتلا به بیماری خاصی اول نظر پزشک معالج را جویا شد.

همچنین بانوان در صورت بارداری نیاز است که زعفران را با احتیاط فراوان و حتماً تحت نظر پزشک مصرف کنند.

 

زعفران برای مصارف خاص

در دنیای رنگ‌ها وقتی رنگی را نتوان دقیقاً نام‌گذاری کرد، نام منبع را بر روی آن می‌گذارند! پس جای تعجب نیست که رنگی به نام «رنگ زعفرانی» داشته باشیم. این رنگ می‌تواند تعمیم‌های مختلفی از گل بنفش زعفران، رنگ قرمز تیره‌ زعفرانِ خشک تا طیف وسیع زعفران حل شده را در بر گیرد. رنگ حاصل‌شده از زعفران از خوشنویسی و نگارگری تا رنگرزی پارچه جای مصرف داشته و دارد.

عطر زعفران نیز راه خود را به دنیای مد نیز باز کرده و اسانس و عطرهای زعفران نیز در بازار موجود است. گویا طبیعتِ این عطر که بر اساس عصاره طبیعی زعفران ساخته شده است بسیار هم موردتوجه علاقه‌مندان قرار گرفته است.

شناخت خواص زعفران به شما دیدی فراتر از مصرف زعفران، صرفاً برای سفره‌های مهمانی خواهد داد. زعفران انواع مختلف و همین‌طور مصارف مختلف دارد، محصولات جانبی مانند گل زعفران نیز فواید خاص خود را دارد. بنابراین می‌تواند در ردیف محصولات ثابت و پرمصرف، در سبد غذایی خانواده قرار گیرد.

اگر علاقه‌مند هستید بیشتر در مورد خواص زعفران بدانید مطالب بلاگ زعفرانت را دنبال کنید.