فروش زعفران صادراتی

ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران جهان است. فروش زعفران با بالاترین کیفیت، ارزان‌ترین قیمت و سهولت دسترسی به آن در هیچ جای دنیا مانند ایران به‌صرفه و آسان نیست. فروش اینترنتی زعفران در سال‌های اخیر باعث ایجاد مزیت هم‌زمان برای تولیدکننده و مصرف‌کننده این محصول ارزش‌آفرین شده است. امکان مقایسه هم‌زمان قیمت‌ها، امکان مطالعه دقیق‌تر انواع زعفران، قدرت انتخاب بالا، همچنین اطمینان از استاندارد بودن محصول و ده‌ها ویژگی دیگر ماحصل تأثیر فناوری بر روند خرید زعفران است.

زعفران نیز به عنوان گران‌بهاترین ادویه جهان دارای بازار خاص خود است. در این مطلب سعی داریم از نگاه مصرف‌کننده به تأثیرگذارترین مسائلی که فروش زعفران را تحت تأثیر قرار می‌دهد بپردازیم. در ادامه با زعفرانت همراه باشید.

قیمت روز زعفران

زعفران نیز همانند سایر کالاهای گران‌قیمت دارای نوساناتی است که تابع شرایط و عواملی است که پرداختن به جزئیات آن خارج حوصله و موضوع این مطلب می‌باشد. اما نکته بارز آن، خرید در بهترین زمان و شرایط بازار است خصوصاً که مصرف زعفران شما به حدی باشد که به عنوان یکی از کالاهای اصلی سبد خرید، بر روی قیمت تمام‌شده محصول یا غذا تأثیر قابل‌توجه داشته باشد که در ساده‌ترین حالت ممکن هرچقدر زعفران خریداری‌شده شما در بسته‌بندی کوچک‌تری باشد، توزیع پرهزینه‌تری در برداشته و قیمت بالاتری هم دارد.

از طرف دیگر وقتی زعفران را از فروشنده عام مواد غذایی مثل سوپرمارکت خریداری کنید تابع قیمت‌‌گذاری ثابت با حداقل خطرپذیری از سمت فروشنده مواجه خواهید شد. بدین معنی که زعفران توسط فروشنده خرد به شکلی قیمت‌گذاری می‌شود که در زمان افت یا افزایش قیمت نیازی به تغییر آن نباشد و با قیمت روی بسته عرضه شود در حالی که ممکن است در آن مقطع، قیمت زعفران در بازار این محصول کمتر از قیمت درج شده روی بسته باشد.

انواع زعفران و انواع کیفیت

زعفران انواع مختلف دارد و هر نوع آن در کیفیت‌های مختلف رده‌بندی و دسته‌بندی می‌شود. زعفران معمولاً به ۵ دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارت است از زعفران سرگل، زعفران نگین، زعفران پوشال، زعفران دسته (دخترپیچ) و زعفران کنجه که ریشه سفید هم نامیده می‌شود. این موارد تنها دسته‌بندی بیولوژیک زعفران است.

دسته‌بندی کیفی زعفران بر اساس نوع فرآوری، روش و کیفیت بسته‌بندی، محل کاشت، زمان و روش برداشت، نحوه انبارداری و شرایط نگهداری، چگونگی حمل‌ونقل، روش خشک‌کردن و غیره در قیمت‌گذاری و فروش زعفران تأثیرگذار است.

تفاوت چندانی ندارد که زعفران را برای مصرف شخصی تهیه کنید یا بخواهید در کنار سایر محصولات غذایی فروشنده این ادویه خاص باشید. اطلاع نسبی از کم و کِیف فروش زعفران تأثیر زیادی در هزینه نهایی شما خواهد داشت. ترجیحاً و در قدم اول زعفران را از زعفران فروش بخرید!

فروشگاهی که تخصصی زعفران می‌فروشد، دائم در حال تهیه محصول است و به صورت مستقیم با تولیدکننده در ارتباط است. زعفران نیز مانند هر محصول کشاورزی دیگر به لحاظ زمانی هرچقدر به فصل برداشت و فرآوری نزدیک‌تر باشد باکیفیت‌تر است.

وقتی از یک فروشگاه تخصصی زعفران خریداری کنید، قادر هستید پیگیر موضوعی باشید که در فرهنگ عامه به محصول امسالی یا سال گذشته معروف است.

فروش زعفران عمده

در صورتی خرید زعفران عمده برای شما توجیه منطقی دارد که یا خودتان در امر بسته‌بندی موادغذایی و صادرات این محصول فعالیت داشته باشید یا میزان مصرف زعفران شما مثل رستوران، هتل یا شرکت‌های صنایع غذایی قابل‌توجه باشد.

بعضاً در برخی از شهرها (خصوصاً استان خراسان) اقدام به فروش زعفران فله‌ای به میزان کم و در مقیاس گِرَم می‌کنند. این سبک از فروش زعفران کاملاً غیراستاندارد، غیراصولی و غیربهداشتی است. خصوصاً که در خرید فله‌ای به مقدار کم، بسته‌بندی در پایین‌ترین حد و تعهد نسبت به اصالت و خلوص زعفران نیز در حداقل خود قرار دارد. خرید زعفران فله‌ای برای کسانی که در زمینه بسته‌بندی و نگهداری زعفران تخصصی ندارند هیچ مزیت یا توجیه اقتصادی در بر نخواهد داشت.

در صورت نیاز به خرید زعفران در هر اندازه گروه زعفرانت آماده ارائه همکاری در جهت تأمین زعفران عمده برای مصارف صادرات و صنایع غذایی است.